Eesti
English
Uudised »

Eesti saatkonna Pekingis kunstikonkursi võitsid Johannes ja Jaan Luik ning Erika Pedak

01.10.2015

Juulis kuulutas välisministeerium välja seinatekstiili ja skulptuuri ideekavandi konkursi, et tellida kunstiteosed Eesti saatkonda Pekingis. Kavanditelt oodati Eesti vaimsusele ja rahvakultuuri pärandile toetuvat ideed ja sobitumist Hiina kultuurikonteksti.

Konkursile laekus 27 seinatekstiili ja 18 skulptuuri kavandit. Viieliikmeline žürii hääletas sobivaimaks skulptuurikavandiks Johannes Luige ja Jaan Luige töö „Kulgemine“. Seinatekstiili kategoorias hinnati parimaks Erika Pedaku (MTÜ Tartu Kunstnike Liit) „Head sõnumid“.

“Kavandi "Kulgemine" puhul tõi žürii esile skulptuuri õhulist vormi, mis sobib hästi hoone võrdlemisi jõulise arhitektuuriga. Skulptuur räägib loo eestlastest kui mererahvast. Ülemerereisid lähendavad erinevaid kultuure ja nii on ka skulptuuris aimata ruunimärke, andes samas viiteid Hiina hieroglüüfidele. Erika Pedaku looming sobib oma vaoshoituses, kuid samas kaasaegses lähenemises hästi saatkonnahoone üldkujundusse. Ideekavand "Head sõnumid" annab palju tõlgendamisvõimalusi ja eeldatavasti ka jutuainest - häid sõnumeid ja sõnumitoojaid ootame ju kõik, olgu siis klassikalise kirja või e-maili vahendusel, " selgitas žürii liige Kaire Jürgenson.
 
Žüriisse kuulusid Pille Lausmäe Eesti Sisearhitektide Liidust, Mari-Liis Tammi Eesti Kujurite Ühendusest, Sigrid Huik Eesti Tekstiilikunstnike Liidust, saatkonnahoone sisekujunduse autor Liisa Põime ning Kaire Jürgenson välisministeeriumi kultuuri- ja äridiplomaatia büroost.

Konkurss korraldati vastavalt kunstiteoste tellimise seadusele, mis näeb ette avaliku otstarbega hoone ehitamisega kaasneva kunstiteose või –teoste tellimise vähemalt 1% väärtuses ehituse maksumusest. Konkursiga telliti seinavaip maksumusega 20 000 eurot ning skulptuur hinnaga 35 000 eurot. Lisaks on arvestatud transporditeenuse tellimise, teose paigalduse, asjaajamise ja autorite lähetuse  katteks Pekingisse kuni 10 000 eurot.

Lisainfo konkursi kohta: http://vm.ee/et/kunstiteoste-tellimise-konkursid
Pildid võidutöödest: https://www.flickr.com/photos/estonian-foreign-ministry/albums/72157656970707673

 

VÄLISMINISTEERIUMI PRESSIOSAKOND
637 7654
516 0043
press@mfa.ee
 

TopBack

© Embassy of the Republic of Estonia in New Delhi C15, Malcha Marg, Chanakyapuri, New Delhi, 110 021, India tel. +91 11 4948 8650,
e-mail: Embassy.New-Delhi@mfa.ee